Техніка безпеки у використанні пускозарядних пристроїв

29 сентября 06:26 339 0
Техніка безпеки у використанні пускозарядних пристроїв
Бізнес

Будь-які роботи, пов'язані з електричними приладами, загрожують потенційною небезпекою, адже за недотримання правил техніки безпеки можлива не тільки поломка пристрою, а й ураження людини електричним струмом. До приладів з підвищеним ступенем ризику відносять автомобільні акумулятори та пускозарядні пристрої до них, оскільки відносно простий процес заряджання/прикурювання може зробити навіть недосвідчений користувач.

У цьому й основна загроза: не володіючи інформацією про правила безпечного використання ПЗП, автомобіліст робить помилку. У найкращому разі вона призведе до виходу з ладу АКБ. Сьогодні в деталях зупинимося на основних правилах експлуатації ПЗП для автомобіля.

Правила безпеки під час використання ПЗП

Автомобільні електрики наполегливо рекомендують дотримуватися трьох простих правил під час експлуатації ПЗП, незалежно від марки та року випуску машини:

  1. Перед використанням ПЗП обов'язково перевіряти рівень електроліту (для свинцевих АКБ). Наявність рідкого елемента є головною причиною виникнення проблем зі свинцевими акумуляторами за негативної температури навколишнього середовища. Тому такі АКБ часто вимагають використання ПЗП в Україні взимку, коли стовпчики термометра опускаються до -20 градусів. Якщо є потреба, доливають дистильованої води, вона повинна покривати елементи шаром 0,5-1 см. Потім знімають захисні ковпачки для вільного виходу газу в процесі підзарядки.
  2. Перевірити полярність клем. Часто червона підключається до позитивної клеми автомобільного акумулятора, чорна - до негативної. Якщо у ПЗУ інше кольорове маркування, уважно вивчіть інструкцію.
  3. Дотримуватись послідовності підключення. Якщо йдеться про ПЗП з підключенням до мережі, спочатку виставляють клеми — і лише потім вмикають пристрій у розетку. У випадку з так званими бустерами (автономні ПЗП, що працюють від власних акумуляторів) алгоритм підключення той же, за винятком того, що зарядний пристрій не доведеться вмикати в розетку. Після виставлення «крокодилів» бустер запускають із кнопки на корпусі.

Чого не можна робити при користуванні ПЗУ

Доповнити правила техніки безпеки варто списком того, що категорично заборонено робити під час заряджання АКБ та прикурювання:

  • з'єднувати між собою клеми ПЗП;
  • підключати/відключати клеми, поки пристрій підключено до мережі;
  • використовувати ПЗУ при поганому освітленні, в курному приміщенні, просто неба під час дощу та снігу;
  • очищати клеми за допомогою саморобних розчинів;
  • намагатися самостійно відремонтувати ПЗП, ЗП та АКБ, що вийшли з ладу.

Дотримуйтесь цих простих порад: вони допоможуть збільшити термін служби акумулятора та пускозарядних пристроїв, а також убережуть вас від ураження електричним струмом.

Донати на дрони для ЗСУ
НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ
Для того, щоб залишити коментар, необхідно

Схожі новини