ПРО МІСТО

Історія міста


Територія міста Чорноморськ і його околиць була заселена з давніх-давен.

Тут виявлено поховання мідного, бронзового століття і часів Київської Русі. У XIII-XIV ст. ці землі були під владою татар, а з кінця XIV ст. - Туреччини. У другій половині XVIII ст. тут почали селитися селяни-втікачі з України, Росії, Молдавського князівства.

Нечисленне населення займалося хліборобством, тваринництвом, рибним промислом.

З кінця XVIII ст., після звільнення російським військами Північного Причорномор'я від турецького панування, у Сухого Лимана влаштувалося чимало селян з внутрішніх губерній Росії, а також німецькі колоністи. Вони селилися окремими хуторами в один-два двори. Ці розкидані в приморському степу хутора відомі під назвою Бугово, Бугові Хутори (від прізвища першого поселенця - Бугу).

У 1924 р Бугові Хутори перейменовані в хутір Іллічівський.

У другій половині 1940-х років в Лиманській бухті розпочалося спорудження суднобудівного підприємства. Тут же виникло селище суднобудівників, в яке увійшла значна частина Іллічівського хутора. Особливо прискорився розвиток міста з будівництвом нового морського торгового порту в 1958 р, для створення якого були всі необхідні умови. Одночасно з портом зростало і селище, набуваючи рис міста.

У 1964 році було розпочато будівництво рибного порту, а вже в наступному році вантажообіг порту міста Іллічівськ перевищував аналогічні показники Одеського порту.

12 квітня 1973 року указом Президії Верховної Ради УРСР селище міського типу Іллічівськ було включено в число міст обласного підпорядкування. Саме ця дата і вважається офіційним днем ​​народження нового міста.

18 лютого 2016 року в рамках Закону про декомунізацію місто Іллічівськ Одеської області було перейменоване в Чорноморськ.